Czy bankomaty mają limity? - Feniko.pl

Blog

Czy bankomaty mają limity?
Porady, Niskie pożyczki online
8 września 2022

Czy bankomaty mają limity?

Dzisiejsza technologia umożliwia nam wygodne formy płatności, płacimy: kartami, telefonami, zegarkami. Nie dziwi, więc fakt, że coraz rzadziej korzystamy z gotówki. Wciąż jednak zdarzają się sytuację, w których musimy użyć tradycyjnych środków płatności. Wtedy zaczynamy zastanawiać się nad tym, gdzie w pobliżu jest jakiś bankomat i ile pieniędzy można z niego wypłacić? Na to drugie pytanie odpowiadamy w poniższym wpisie.

Ile pieniędzy znajduje się w bankomatach?

Na to pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi. Wiedzę na temat tego, ile pieniędzy dokładnie znajduje się, w poszczególnym bankomacie ma bank, do którego urządzenie należy. Dzięki temu zawartość gotówkomatu jest stale monitorowana i uzupełniana, gdy jest taka potrzeba. Oczywiście jest to również forma zabezpieczenia się przed potencjalnymi złodziejami. Co wpływa na to, ile pieniędzy znajduje się w bankomacie?

  • Lokalizacja,
  • częstotliwość wypłacania gotówki,
  • jak często gotówka jest do niego dokładana.

Jakie są limity w bankomatach?

Limity w bankomatach zależą od tego, w jakim banku mamy swoje konto, ponieważ każda placówka narzuca własne zasady dotyczące limitów jednorazowych wypłat gotówki z ich urządzeń. Są to ograniczenia, na które do pewnego stopnia mamy wpływ, ponieważ możemy je zmienić z poziomu bankowości internetowej, czy aplikacji mobilnej. W większości sytuacji kwota, którą możemy wypłacić, zależy od tego, jakie limity ustawiliśmy w prywatnych ustawieniach dotyczących ograniczeń karty.

Rodzaje limitów w bankomatach

Jeżeli planujemy wypłacić większą ilość gotówki, często możemy napotkać się z limitami w bankomatach nakładanymi odgórnie przez banki. Jakie są najczęstsze rodzaje ograniczeń?

  • Limit techniczny (dotyczy on ilości wypłacanych banknotów, w większości przypadków oscyluje on w granicach od 30 do 40 banknotów).
  • Limit kwotowy (został ustanowiony ze względu na bezpieczeństwo w przypadku kradzieży karty).
  • Popyt na gotówkę (to nieoczywisty limit, jednak jeśli planujesz wypłacić większą sumę, to warto wybrać bankomat, który znajduje się w mało popularnym miejscu).
  • Limit dobowy (został ustanowiony przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, dzięki niemu złodziej nie będzie w stanie wyczyścić Twojego konta do zera w krótkim czasie)

Jeśli w Twoim pobliżu nie znajduje się żaden bankomat, to zawsze możesz skorzystać z bardzo wygodnej pożyczki 500. Możesz otrzymać ją przelewem lub czekiem GIRO, który zrealizujesz w każdej placówce Poczty Polskiej lub w Banku Pocztowym.

Zobacz także:

Pożyczka za zero procent
29 października 2021
Pożyczka zero procent przez internet to szybki i wygodny sposób na...
Pożyczka pozabankowa - wady i zalety
7 czerwca 2022
Pożyczka pozabankowa to rodzaj usługi finansowej realizowanej przez podmioty niebędące tradycyjnymi...
Z czego wynika koszt pożyczki?
19 października 2022
Każdy, kto chce skorzystać z pożyczki online, powinien zaznajomić się ze...