5 sposobów jak oszczędzać na codziennych wydatkac - Feniko.pl

Blog

5 sposobów jak oszczędzać na codziennych wydatkac
Porady
11 grudnia 2023

5 sposobów jak oszczędzać na codziennych wydatkac

Każdego dnia dokonujemy mnóstwa transakcji. Robimy standardowe zakupy, kupujemy obiad, zamawiamy coś przez Internet. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile tak naprawdę wydajemy. Oszczędzanie warto rozpocząć od codziennych wydatków. Jest wiele sposobów, my jednak przedstawimy pięć, które według nas mogą powiększyć Wasz miesięczny budżet.

Zabierajcie ze sobą listę zakupów

Jak często zdarza Wam się wejść do sklepu po jedną rzecz, a wychodzicie z niego z czterema dodatkowymi? Robienie listy przed zakupami, pomoże uniknąć kupowania zbędnych produktów. Ważne jest to, by w czasie zakupów twardo trzymać się tego, co jest na kartce, nie kupować niczego, spoza listy. Lista pomaga zachować zimną głowę. 

Planujcie miesięczny budżet

Planowanie budżetu z pewnością wymaga wiele wysiłku. Musimy zebrać informacje dotyczące tego, ile zarabiamy, ile wydajemy na poszczególne kategorie. Jednak ciężka praca popłaca. Dzięki temu będziecie wiedzieli, ile pieniędzy musicie przeznaczyć na konieczne wydatki, ale ile możecie wydać na swoje przyjemności. 

Promocje, aplikacje i inne rabaty

Jednym z najprostszych sposobów oszczędzania jest korzystanie z promocji. Pamiętajmy jednak, że słowo promocja wcale nie oznacza, że jest taniej. Obecnie każdy sklep ma obowiązek opublikować cenę sprzed 30 dni przed obniżką, ale nadal zdarzają się praktyki sztucznego podwyższania cen, by potem zrobić wielki rabat. Warto korzystać z aplikacji różnych sklepów, które oferują dedykowane kupony rabatowe i śledzić na bieżąco gazetki reklamowe poszczególnych supermarketów.

Nie dajcie się emocjom

Każdy zakup powinien być dobrze przemyślany. Przed zakupem zawsze można porównać ceny w sklepach stacjonarnych, ze sklepami internetowymi. Sieć może nam też pomóc w wyszukiwaniu różnych zamienników, które często wytwarzane są przez mniej znane firmy, ale nie odbiegają swoją jakością od renomowanych marek.

Włączajcie oszczędzanie

Oszczędności może przynieść również zastosowanie w domu energooszczędnych żarówek, dbanie o to, by nie zostawiać włączonego telewizora, w czasie kiedy nie ma nas w pokoju czy wybieranie sprzętu o wysokiej klasie energooszczędności. Efekty może nie będą widoczne od razu, ale z pewnością zauważycie je na rachunkach.

A co jeśli zdarzy się niespodziewany duży wydatek? Wspominaliśmy o tym przy planowaniu budżetu, ale to może nie wystarczyć. Rozwiązaniem może być darmowa pożyczka online. To prosty i szybki sposób, by zasilić swój budżet niezbędną gotówką. Biorąc po raz pierwszy pożyczkę online w Feniko.pl do 1000 zł, nie ponosicie żadnych kosztów. Spłacacie tyle, ile pożyczyliście. Oszczędzanie nie musi być wcale trudne.

Zobacz także:

3 zasady jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę
15 lipca 2022
Jak sprawdzić parabank, kredytodawcę, instytucję pożyczkową? Takie pytania często pojawiają się...
RRSO a całkowity koszt pożyczki
11 grudnia 2023
Kiedy zastanawiamy się nad wzięciem pożyczki, jednym z kluczowych wskaźników, na...
Jak zorganizować wakacje marzeń bez nadmiernego obciążenia portfela?
4 września 2023
Od czasu do czasu każdemu należy się wypoczynek. To normalne, że...