Jesienna ochrona finansów. Jak zabezpieczyć się na wypadek nagłych wydatków? - Feniko.pl

Blog

Jesienna ochrona finansów. Jak zabezpieczyć się na wypadek nagłych wydatków?
Porady
11 grudnia 2023

Jesienna ochrona finansów. Jak zabezpieczyć się na wypadek nagłych wydatków?

Jesień jest momentem przygotowawczym, wiele osób zaczyna analizować swoje przedświąteczne wydatki. Takie rozwią>zanie pozwala na spokojne zaplanowanie budżetu tak, by mieć pewność, że gotówki na prezenty nie zabraknie. Nie wszystkie wydatki można jednak przewidzieć, czasem życie przynosi naprawdę nieoczekiwane sytuacje takie jak na przykład kosztowna naprawa samochodu. Jak więc przygotować się i zabezpieczyć na wypadek nagłych wydatków?

1. Budżet na nieprzewidziane wydatki

Pierwszym krokiem do ochrony swoich finansów jest stworzenie specjalnego budżetu na nieoczekiwane wydatki. Zawsze istnieje ryzyko, że pojawią się nagłe wydatki, takie jak konieczność wymiany lodówki, naprawa zmywarki czy opłaty medyczne. Tworząc budżet awaryjny, masz większą pewność, że jesteś przygotowany na niespodziewane wyzwania, które przyniesie Ci życie.

2. Planowanie zakupów i wydatków

Jesienią często zwiększają nasze wydatki, związane jest to potrzebą zrobienia odpowiednich zakupów na chłodniejsze dni. Dokładne planowanie zakupów i wydatków może pomóc w uniknięciu nadmiernych kosztów. Zastanów się nad rzeczami, które są dla Ciebie naprawdę niezbędne, i staraj się robić zakupy z głową. Nie zapominaj także o możliwościach oszczędności, jakie dają zakupy produktów objętych promocjami.

3. Tworzenie funduszu awaryjnego

Warto także zainwestować w tworzenie funduszu awaryjnego. To oszczędności, które są przeznaczone wyłącznie na nieprzewidziane sytuacje. Zaleca się, aby taki fundusz wynosił minimum 3-6 miesięcy kosztów życia. Jeśli jeszcze go nie masz, to idealny czas, aby zacząć go tworzyć. Nawet niewielkie regularne oszczędności z czasem zbudują Twoją poduszkę finansową, która może okazać się niezbędna w razie sytuacji awaryjnej.

Pożyczka online w razie nagłej potrzeby

Regularne odkładanie konkretnej sumy jest trudne, niezależnie od jej wysokości. Co może być sporym utrudnieniem w budowaniu oszczędności na fundusz awaryjny. Dodatkowo czasem pojawiają się okoliczności, w których nawet racjonalne zarządzanie rodzinnymi finansami okazuje się niewystarczające. Potrzebujemy gotówki natychmiast, wtedy rozwiązaniem może się okazać szybka pożyczka przez internet. W Feniko pożyczka może wynosić od 300 zł do 5000 zł, a okres spłaty waha się już od 7 dni do aż 2-óch miesięcy. Wystarczy wypełnić krótki formularz, przejść pozytywną weryfikację wniosku, a pieniądze mogą pojawić się na twoim koncie nawet tego samego dnia. System wypłat działa również w weekend, dlatego pożyczka w sobotę i niedzielę nie stanowi problemu.

Zobacz także:

Jak obliczyć raty pożyczki?
30 grudnia 2021
Finanse to bardzo często temat tabu wśród znajomych czy rodziny. Nie...
Pożyczka chwilówka online za darmo - jak skorzystać
24 września 2021
Internetowa pożyczka online to szybki i wygodny sposób na natychmiastowe poszerzenie...
Pożyczka 300 zł bez zaświadczeń - czy to możliwe?
6 sierpnia 2020
Często zdarza się, że nagle zaskakuje nas nieprzewidziany wydatek. Zepsuta pralka,...