Czy darmowe pożyczki wypierają karty kredytowe? - Feniko.pl

Blog

Czy darmowe pożyczki wypierają karty kredytowe?
Porady, Niskie pożyczki online
23 lutego 2022

Czy darmowe pożyczki wypierają karty kredytowe?

Często nie zdajemy sobie sprawy, że na nasze zakupowe nawyki dotyczące preferowanego rodzaju płatności ma wpływ wiele czynników, takich jak: wiek, płeć, sytuacja finansowa czy nawet poglądy. Jedną z ważniejszych zmiennych stanowi także miejsce zamieszkania i to nie tylko w kontekście porównania mieszkańców metropolii z osobami żyjącymi w mniejszych miejscowościach, ale także zestawienie obywateli różnych państw. Co ciekawe Polacy w takich porównaniach wypadają na niezwykle chętnych do korzystania z płatności bezgotówkowych. Mimo to karty kredytowe tracą na znaczeniu.

Polacy a płatności kartą

Jak wynika z raportu Global Web Index nawet 75% obywateli naszego kraju chętniej korzysta z płatności kartą czy za pomocą telefonu, niż gotówką. Polska zajmuje w tym rankingu drugie miejsce na świecie wśród wszystkich przebadanych krajów, ustępując nieznacznie zaledwie Korei Południowej, a w tyle zostawiając m.in. takie kraje, jak Szwecja, Wielka Brytania, Francja czy Japonia.

Sprawdź ofertę szybkiej pożyczki online!

Ponadto nie dość, że statystyczny Polak chętniej wyjmuje z portfela kartę niż np. wspomniany Szwed, posiada on również więcej tego rodzaju sprzętu do płatności od skandynawskiego kolegi. Badania przeprowadzone przez Narodowy Bank Polski wskazują, że na polskim rynku jest ponad 44 mln kart płatniczych. Jednak większość z nich stanowią karty debetowe, odsuwając w cień karty kredytowe. Tych drugich jest z kwartału na kwartał mniej i tak we wrześniu 2020 roku na rynku było ich ponad 6 mln, a w czerwcu 2021 roku już tylko 5.3 mln.

Czy darmowe pożyczki wypierają karty kredytowe?

Słabnący udział w rynku kart kredytowych może dać złudzenie, że coraz większa część z nas szuka stabilności finansowej w inny sposób, niż poprzez zadłużanie. Takie przedstawienie sprawy byłoby jednak zbyt pochopne. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność, jaką cieszą się darmowe pożyczki (sprawdź, jak skorzystać z pożyczki chwilówki online za darmo!) oraz inne tego rodzaju dodatkowe świadczenia zaciągane najczęściej przez internet, można wysnuć wniosek, że w jakimś stopniu to ich dostępność ogranicza popularność kart kredytowych.

Przedstawione przez BIK dane wskazują na niemal 80-procentowy wzrost liczby przeprowadzonych transakcji pożyczkowych w końcówce 2021 roku, w porównaniu do tego okresu w roku 2020. Wygląda na to, że statystycznie Polacy szukają wsparcia dopiero, gdy zajdzie taka potrzeba, a dogodna możliwość skorzystania z pożyczki online w każdym momencie bez zbędnych formalności, eliminuje konieczność posługiwania się kartą kredytową.

Chcesz skorzystać z darmowej pożyczki online? Wejdź na stronę Feniko i sprawdź ofertę pożyczki bez kosztów nawet na 60 dni!

Potrzebujesz szybkiej pożyczki przez internet?

Zobacz także:

Kto płaci podatek od pożyczki?
30 grudnia 2021
Podatki to niezbyt lubiany przez nas wszystkich temat, ale czasem zmuszeni...
Pożyczka za zero procent
29 października 2021
Pożyczka zero procent przez internet to szybki i wygodny sposób na...
Więcej możliwości z Feniko.pl. Teraz pożyczka do 2500 zł
4 marca 2021
Każdemu z nas zdarzają się chwile, w których pilnie potrzebujemy gotówki....