Umowa o dzieło/zlecenie - czy dostaniesz kredyt? - Feniko.pl

Blog

Umowa o dzieło/zlecenie - czy dostaniesz kredyt?
Porady
8 kwietnia 2022

Umowa o dzieło/zlecenie - czy dostaniesz kredyt?

W opinii publicznej utarło się, że kredyt, leasing lub dowolna forma finansowania w formie rat czy pożyczek skierowana jest głównie do osób posiadających stosunkowo stały, niewahający się dochód. Z tego względu panuje przekonanie, że o kredyt starać mogą się niemal wyłącznie zatrudnieni na umowę o pracę lub przedsiębiorcy. Czy jest to rzeczywiście prawda?

Umowa o dzieło/zlecenie - kredyt

Odpowiedź na zadane we wstępie pytanie brzmi: „nie, to nie jest prawdziwe stwierdzenie”. Choć w tym miejscu w zasadzie odpowiedzieliśmy na postawione w tytule pytanie, sprawa nie jest aż tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. W stwierdzeniu, że osoby posiadające stały dochód,  np. w postaci umowy o pracę, jest jednak ziarno prawdy.

Pamiętaj, że praca na umowę o dzieło lub zlecenie uprawnia Cię w jednakowy sposób do skorzystania z kredytu, co w przypadku innych form zatrudnienia. Jedyna trudność może polegać na właściwym udokumentowaniu dochodu na przestrzeni kilku miesięcy. Wpływy ze zleceń mogą być niejednorodne i różnie rozłożone w czasie. Podsumowanie i przedstawienie ich bankowi może też zająć więcej czasu i zaangażowania z Twojej strony. Sam rodzaj umowy nie ma jednak najmniejszego znaczenia.

Zanim zdecydujesz się na złożenie wniosku, dowiedz się — co powinna zawierać umowa pożyczki!

Banki przyznają świadczenia niezależnie od źródła dochodu. Zdarza się, że część z nich tworzy progi finansowe określające minimalną kwotę zarobków, od których przyznawane są kredyty. Nawet w takim przypadku nie oznacza to zamkniętej drogi na zasilenie swojego konta dodatkowym zastrzykiem gotówki. Zobacz, jak łatwo szybko i bezpiecznie zwiększyć Twoje finansowe możliwości.

Darmowa pożyczka online na umowę o dzieło/zlecenie

Feniko.pl zapewnia możliwość skorzystania z pożyczki online bez żadnych obostrzeń dotyczących minimalnych wpływów. Jedyne, czego potrzebujesz to jakikolwiek udokumentowany dochód, także w postaci umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Darmowa pożyczka online daje możliwość skorzystania z kwoty od 300 do 3000 zł przez internet bez konieczności wypełniania skomplikowanych wniosków. Trzy kroki, podstawowe informacje widniejące na dowodzie osobistym i nawet po 15 minutach możesz dysponować dodatkowym budżetem. Nie czekaj, skorzystaj z pożyczki online i ciesz się pieniędzmi niezależnie od rodzaju zatrudnienia.

Zobacz także:

Szybka pożyczka przez internet na konto
2 lutego 2021
W przypadku problemów finansowych ważne jest, aby działać szybko i zdecydowanie....
Gotówka przez internet - zalety i wady pożyczek online
15 czerwca 2023
Zaciąganie pożyczek przez internet stało się coraz bardziej popularne w Polsce,...
Jak obniżyć ratę kredytu hipotecznego?
23 lutego 2022
Opłaty mieszkaniowe w Polsce pochłaniają średnio 25% domowego budżetu — informuje...