Co powinna zawierać umowa pożyczki? - Feniko.pl

Blog

Co powinna zawierać umowa pożyczki?
Porady
30 grudnia 2021

Co powinna zawierać umowa pożyczki?

Umowa pożyczki to niezwykle ważny dokument, jeśli zamierzasz zwiększyć swoje możliwości finansowe za pomocą tego rozwiązania. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podpisując umowę i jakie informacje powinna ona zawierać, a także gdzie znaleźć umowę w przypadku pożyczki online?

Co powinna zawierać umowa pożyczki?

Umowa pożyczki, podobnie jak każda inna umowa cywilnoprawna, musi zawierać określone strony, pomiędzy którymi jest zawarta. W przypadku tego zobowiązania strony określa się jako pożyczkodawcę oraz pożyczkobiorcę. Dane każdej ze stron muszą widnieć w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku pożyczkobiorcy należy podać takie informacje, jak: imię, nazwisko, PESEL, nr i serię dowodu oraz jego ważność.

Wzór takiej umowy musi określać również jej przedmiot, w tym wypadku będzie to pożyczka. Ważne jest, aby w takiej umowie widniały wszystkie informacje o jej dokładnych szczegółach. Począwszy od określenia pożyczanej kwoty, przez wysokość raty, aż po wartość prowizji oraz planowane odsetki. Każda umowa pożyczki powinna także zawierać informacje o RRSO i termin spłaty.

Ważne jest, aby na umowie widniało także miejsce jej zawarcia oraz data. Ponadto pożyczkodawca musi określić, w jaki sposób spłacane będzie świadczenie, np. w przypadku pożyczki online, będzie to przelew na wskazany w umowie numer rachunku. Umowa pożyczki określa również warunki odstąpienia od niej i skutki takiej operacji.

Gdzie znaleźć szczegóły pożyczki online

Jeśli korzystasz z pożyczki online, możesz zastanawiać się, gdzie znajdują się wszystkie szczegóły, włącznie z umową. Cały proces przebiega bowiem za pomocą internetowego wniosku, bez konieczności składania podpisów na tradycyjnych kopiach umowy. Podczas składania wniosku w formularzu zgłoszeniowym zapoznasz się ze wszystkimi aspektami pożyczki, takimi jak:

  • kwota pożyczki,
  • okres spłaty,
  • planowane odsetki,
  • prowizja,
  • planowana rata,
  • RRSO,
  • całkowita kwota spłaty,
  • termin spłaty.

Wszystkie potrzebne informacje, jak dane osobowe czy kontaktowe również należy uzupełnić w wyznaczonym do tego miejscu. Następnie wystarczy zaakceptować wymagane zgody i wniosek zostaje przekazany do Oceny Zdolności Kredytowej i weryfikacji bezpieczeństwa.

Po pozytywnym rozpatrzeniu umowę można w łatwy sposób odszukać. Widnieje ona w Panelu Klienta dostępnym dla każdego Klienta na stronie internetowej. By zalogować się do wspomnianego panelu, należy podać ustalony wcześniej login oraz hasło — i tyle. Bez trudu odszukasz tam szczegółową umowę Twojej pożyczki. Ponadto w Panelu istnieje również opcja śledzenia postępów wpłat, dzięki dostępności harmonogramu spłaty.

Dokładamy wszelkich starań, aby szybka pożyczka w Feniko była bezpieczna, a proces jak najbardziej komfortowy. Dlatego w Feniko masz dostęp do swojej umowy w każdej chwili i bez najmniejszego problemu.

Zobacz także:

Finanse rodzinne. Jak efektywnie zarządzać budżetem domowym
3 listopada 2023
Zarządzanie budżetem domowym to kluczowy element utrzymania stabilności finansowej rodziny. Świadome...
Czym jest WIBOR?
23 lutego 2022
Rynek finansowy to skomplikowana dziedzina, w której wielką rolę odgrywają wzajemne...
Jak wziąć pożyczkę przez internet i o czym należy pamiętać?
8 października 2020
Coraz częściej korzystamy z zakupów online. Tym samym oszczędzamy nasz cenny...