Termin płatności pożyczki w weekend - czy jest to problem? - Feniko.pl

Blog

Termin płatności  pożyczki w weekend - czy jest to problem?
Porady
8 września 2022

Termin płatności pożyczki w weekend - czy jest to problem?

Pożyczki online to jeden z najpopularniejszych sposobów pożyczania pieniędzy. Wygodny formularz internetowy, gotówka nawet po 15 minutach i elastyczny termin spłaty — to tylko niektóre zalety. Co jednak gdy po określeniu terminu spłaty na stronie, okaże się, że nasz deadline wypada w niedzielę lub święto?

Termin płatności pożyczki w weekend — kiedy należy zapłacić?

Bardzo dogodną opcją podczas korzystania z pożyczek online jest możliwość określenia dogodnego terminu spłaty z dokładnością co do dnia. Co w sytuacji, gdy przesuniemy suwak, wyznaczając dzień spłaty na sobotę, niedzielę czy święto? Wówczas, nawet jeśli wykonamy przelew w terminie, spłata dotrze do pożyczkodawcy w najbliższym dniu roboczym, a to w przypadku długich weekendów czy dni świątecznych czasem jest kilka dni po terminie. Czy taka sytuacja może być problematyczna dla nas lub pożyczkodawcy?

Z pomocą przychodzi Art. 115 Kodeksu Cywilnego, w którym czytamy:

„Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą”.

Zapis ten jasno pokazuje, że termin płatności pożyczki w weekend czy święto nie stanowi problemu. Na mocy tego zapisu zakończenie naszej umowy przesuwa się na kolejny dzień powszedni, a każda płatność wykonana w tym dniu jest płatnością terminową.

Szybka pożyczka przez internet a problem z płatnością

Weekend nie stanowi więc problemu w terminowej spłacie szybkiej pożyczki przez internet. Czasem mogą się jednak pojawić inne nieprzewidziane okoliczności uniemożliwiające dokonanie płatności. Problemy z dostępem do konta, opóźniona wypłata, czy nagła konieczność zapłaty mandatu — to tylko niektóre z nich. Co zrobić, jeśli przeczuwamy, że możemy mieć problem w spłacie pożyczki w terminie?

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z pożyczkodawcą i wyjaśnienie całej sytuacji z prośbą o przesunięcie terminu. Porozumienie to w takim wypadku najlepsze możliwe wyjście. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie powinniśmy bagatelizować sprawy, a tym bardziej doprowadzić do windykacji. Pożyczkodawcy również zależy na tym, aby pozostawać w dobrym kontakcie z Klientem.

Szybka pożyczka przez internet z dogodnym terminem spłaty? Gotówka na koncie nawet po 15 minutach i przystępny kontakt z pożyczkodawcą? W Feniko dokładamy wszelkich starań, by dotrzymać najwyższych standardów obsługi. Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz także:

Wyłudzenie kredytu i pożyczki – jak się bronić?
19 sierpnia 2021
Chwila nieuwagi lub zbyt duża łatwowierność wystarczą oszustom, abyś padł ich...
Czy darmowe pożyczki wypierają karty kredytowe?
23 lutego 2022
Często nie zdajemy sobie sprawy, że na nasze zakupowe nawyki dotyczące...
Szybka pożyczka 3000 zł - sprawdź jak szybko może być na Twoim koncie!
24 września 2021
Awaria samochodu, wyjazd na wakacje, krótkoterminowa inwestycja, a może zwyczajnie nadarzająca...