Gotówka przez internet - zalety i wady pożyczek online - Feniko.pl

Blog

Gotówka przez internet - zalety i wady pożyczek online
Porady
15 czerwca 2023

Gotówka przez internet - zalety i wady pożyczek online

Zaciąganie pożyczek przez internet stało się coraz bardziej popularne w Polsce, a przede wszystkim zyskało na znaczeniu w dobie pandemii, gdy niektórzy klienci mieli ograniczone możliwości osobistego załatwiania formalności finansowych. Pożyczki online to wygodny i szybki sposób na uzyskanie dodatkowych środków finansowych. Przyjrzyjmy się zatem, jakie są najważniejsze zalety pożyczek online.

Szybkość

Szybkość to jedna z głównych zalet pożyczek przez internet. Proces złożenia wniosku o pożyczkę jest bardzo prosty i składa się z kilku kroków. Wystarczy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy i wypełnić formularz, podając swoje dane osobowe, kwotę pożyczki oraz termin spłaty. Decyzja o przyznaniu pożyczki jest zazwyczaj podejmowana automatycznie i może zostać przekazana klientowi nawet w ciągu 15 minut. W niektórych przypadkach decyzja o przyznaniu pożyczki wymaga potwierdzenia dochodu czy też przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji klienta, co jednak również nie powinno trwać dłużej niż kilka godzin. W przypadku pozytywnej decyzji, pieniądze z pożyczki są przelewane na konto klienta niemal natychmiastowo.

Wygoda

Pożyczki online są bardzo wygodnym sposobem na uzyskanie potrzebnych środków finansowych. Dzięki możliwości złożenia wniosku o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wychodzenia z domu, klienci nie muszą tracić czasu na stanie w kolejkach czy też organizowanie wizyt w banku, czy firmie pożyczkowej. Zamiast tego, cały proces odbywa się szybko i sprawnie, dzięki czemu klienci oszczędzają czas i nerwy. Pożyczki online są także bardzo elastyczne, co oznacza, że można je zaciągnąć na wiele różnych celów - od pilnych wydatków domowych, przez pokrycie kosztów studiów czy też po prostu jako dodatkowe środki na spłatę innych zobowiązań.

Minimalne formalności

Kolejną istotną zaletą pożyczek online jest to, że zazwyczaj są one bardziej dostępne dla osób z niższą zdolnością kredytową. Firmy pożyczkowe online często nie wymagają od klientów posiadania pozytywnej historii kredytowej, co oznacza, że ​​osoby, które wcześniej miały problemy z terminowym spłacaniem zobowiązań, mogą ubiegać się o pożyczkę online.

Potrzebujesz więcej informacji? Przeczytaj nasz wpis: „Szybka pożyczka online - co warto wiedzieć przed zaciągnięciem pożyczki” 

Wadą pożyczek online może być fakt, że mogą być one droższe niż tradycyjne pożyczki bankowe. Firmy pożyczkowe online ponoszą większe ryzyko udzielając pożyczek osobom z niższą zdolnością kredytową, dlatego stawki procentowe mogą być wyższe. Należy pamiętać, że pożyczki online są przeznaczone na krótki okres czasu i należy je zwrócić zgodnie z umową.

Inną wadą pożyczek online może być brak bezpośredniego kontaktu z pracownikiem firmy. Choć większość firm pożyczkowych online oferuje wsparcie klienta przez telefon, czat online lub e-mail, to jednak nie jest to to samo, co spotkanie twarzą w twarz z doradcą finansowym.

Podsumowując, pożyczki online mają wiele zalet, takich jak łatwość i szybkość uzyskania pożyczki, elastyczność w doborze kwoty i okresu spłaty, brak wymogu posiadania pozytywnej historii kredytowej, a także możliwość skorzystania z pożyczki przez internet. Należy jednak pamiętać, że pożyczki online mogą być droższe niż tradycyjne pożyczki bankowe, a także że nie ma bezpośredniego kontaktu z pracownikiem firmy. Przed zdecydowaniem się na pożyczkę online warto dokładnie przeanalizować oferty i warunki umów, aby wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

Zobacz także:

Szybka pożyczka online - co warto wiedzieć przed zaciągnięciem pożyczki
15 marca 2023
Zaciąganie pożyczki może być poważną decyzją finansową, dlatego przed podjęciem takiego...
Czy darmowe pożyczki wypierają karty kredytowe?
23 lutego 2022
Często nie zdajemy sobie sprawy, że na nasze zakupowe nawyki dotyczące...
Windykacja należności – na czym polega windykacja długów?
16 września 2021
Kłopoty finansowe mogą spotkać każdego z nas. Zazwyczaj sprawnie sobie z...