Czy można wziąć pożyczkę na PESEL? - Feniko.pl

Blog

Czy można wziąć pożyczkę na PESEL?
Porady
26 kwietnia 2022

Czy można wziąć pożyczkę na PESEL?

Pożyczanie pieniędzy kojarzy się zazwyczaj z wieloma formalnościami i wypełnianiem ogromnej ilości papierowych formularzy. Takie wyobrażenie związane jest z wizją tradycyjnych pożyczek udzielanych od dekad, jednak rozwój szybkiego i bezpiecznego połączenia internetowego znacząco zmienił cały proces. Pożyczki online stanowią obecnie jedną z najpopularniejszych metod zasilania domowego budżetu — czemu trudno się dziwić, ale czy to rozwiązanie jest rzeczywiście tak wygodne?

Pożyczki online na numer PESEL — czy to możliwe?

Pierwszym aspektem znacząco wpływającym na wygodę korzystania z pożyczek online jest kwestia wymaganych dokumentów. W sieci pojawiają się informacje na temat świadczeń dostępnych wyłącznie na numer PESEL. W rzeczywistości niewiele danych jest potrzebnych do pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Podstawowe informacje, jakie trzeba podać to m.in.

  • PESEL,
  • imię i nazwisko,
  • seria i numer dowodu,
  • data ważności dokumentu,
  • dane kontaktowe.

Podanie tych danych nadal nie stanowi wielkiego wyzwania, a zapewnia odpowiednią ochronę przed wyłudzeniami pożyczek. Pożyczkę online powinno się więc raczej określać mianem pożyczki na dowód niż pożyczki na PESEL. Należy dodać, że wszystkie dane i dodatkowe informacje kontaktowe wprowadza się w wygodnym formularzu internetowym, bez zbędnych dokumentów.

Złożony wniosek musi przejść wspomnianą analizę bezpieczeństwa oraz ocenę zdolności kredytowej. Bez obaw, wymagania nie są wygórowane, ale jeśli chcesz upewnić się, czy na pewno pożyczka zostanie Ci przyznana, przeczytaj nasz wpis — „Umowa o dzieło/zlecenie — czy dostaniesz kredyt?”.

Jak skorzystać z pożyczki online?

Przed wypełnieniem wniosku wystarczy za pomocą suwaków na stronie głównej określić kwotę pożyczki i jej długość. W ofercie znajdują się świadczenia na kwoty od 300 do 3000 zł z okresem spłaty do 6 miesięcy. Następnie wystarczy, że we wniosku podasz wymienione dane, a sama prośba o przyznanie pożyczki online zostanie zaakceptowana. Pieniądze na Twoim koncie bankowym znajdą się nawet po 15 minutach.

Szukasz najkorzystniejszej oferty? Sprawdź jak wziąć pierwszą pożyczkę za darmo - 60 dni na spłatę, brak prowizji i odsetek, spłacasz wyłącznie pożyczoną kwotę. Nie zwlekaj i ciesz się dodatkową gotówką na Twoje potrzeby!

Zobacz także:

Kradzież tożsamości — na co zwracać uwagę?
17 sierpnia 2022
Kradzież tożsamości jest nielegalnym wykorzystaniem danych osobowych ofiary przez oszusta. Dzięki...
Jak uzyskać szybką pożyczkę przez internet?
15 marca 2023
Szybka pożyczka przez internet to dla wielu osób sposób na błyskawiczne...
Pożyczka 700 zł online. Sprawdź jak szybko można ją mieć!
3 lutego 2023
Każdy z nas stara się planować swój budżet domowy, jednak często...