Pożyczki online a rejestr BIK - Feniko.pl

Blog

Pożyczki online a rejestr BIK
Porady
15 lipca 2022

Pożyczki online a rejestr BIK

W publikacjach na temat kredytów i pożyczek online co rusz pojawia się wzmianka o BIK oraz tworzonym przez tę instytucję rejestrze. Zastanawiasz się, czym zajmuje się ten organ? Jakie informacje znajdują się we wspomnianym rejestrze BIK? Z czym wiąże się kredyt bez BIK? Czym jest scoring BIK? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym wpisie.

Co to jest rejestr BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja na co dzień zajmująca się badaniem rynku kredytowego. Tworzy ona raporty nt. podmiotów udzielających kredytów, pożyczek czy zajmujących się innymi typami odroczonej płatności. Największą zaletą BIK zarówno dla kredytodawców, jak i kredytobiorców jest ogólnodostępny rejestr kredytobiorców wraz z zawartą w niej historią kredytową. Rejestr obejmuje ponad 25 mln Polaków i jest prawdziwą kopalnią wiedzy na temat kredytobiorców oraz całego rynku pożyczek.

W rejestrze BIK znajdują się nie tylko osoby korzystające z kredytów i pożyczek, ale także użytkownicy kart kredytowych czy klienci rozkładający spłatę na różnego rodzaju raty.

Jedną z większych zalet rejestru BIK jest możliwość sprawdzenia bieżącej historii kredytowej (o tym, jak dbać o pozytywną historię kredytową w BIK przeczytasz na naszym blogu).  Każdy użytkownik może pobrać raport BIK na swój temat, dzięki czemu ma wgląd we wszystkie zadłużenia i zobowiązania, a także historię kredytową. To szczególnie przydatne w przypadku kiedy nie masz pewności czy nie padłeś ofiarą wyłudzenia pożyczki na Twoje dane osobowe. Możliwe jest również wykupienie usługi powiadamiającej w momencie gdy nasze dane osobowe użyte są do zaciągnięcia zobowiązania kredytowego.

Gdzie dostanę kredyt bez BIK?

Kredyt bez BIK to rodzaj zobowiązania niewidniejącego w rejestrze. Taki rodzaj wiąże się jednak z pewnym ryzykiem zarówno ze strony pożyczkodawcy, jak i Klienta. Korzystając z usług Feniko Klient nie widnieje w rejestrze BIK. Marka współpracuje jednak z kilkoma innymi rejestrami.

Do skorzystania z pożyczki online nie jest jednak konieczne wypełnianie papierowych dokumentów. Cały proces odbywa się z pomocą wygodnego formularza na stronie internetowej. Zobacz jakie to proste! Skorzystaj z pożyczki online w Feniko!

Zobacz także:

3 cechy najlepszej szybkiej pożyczki
4 czerwca 2021
Zastanawiasz się jaka powinna być szybka pożyczka internetowa? Najważniejszymi cechami, są...
Pożyczka na telefon czy pożyczka przez intenet. Które rozwiązanie wybrać?
11 grudnia 2023
XXI wiek pozwala na załatwianie wielu różnych spraw niemal z każdego...
Pożyczka na Mikołaja
18 listopada 2020
Z czym kojarzy się Święty Mikołaj? Na pewno z długą, siwą...