Pożyczki online - praktyczne rady dla początkujących - Feniko.pl

Blog

Pożyczki online - praktyczne rady dla początkujących
Porady
9 grudnia 2021

Pożyczki online - praktyczne rady dla początkujących

Pierwsza pożyczka na raty online może wydawać się czymś przysparzającym masę kłopotów i niosącym ze sobą wiele formalności. W rzeczywistości jest to krótka i przejrzysta transakcja porównywalna do zakupów przez internet. Aby jeszcze bardziej uprościć całą procedurę, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych rad, które mogą okazać się pomocne nie tylko dla początkujących.

Jak skorzystać z pierwszej pożyczki online?

Proces korzystania z usług Feniko rozpoczyna się zawsze od wyboru kwoty pożyczki oraz okresu jej spłaty. Obie wartości w łatwy sposób ustalisz za pomocą dwóch suwaków dostępnych na naszej stronie głównej. Pożyczona suma może wynosić od 300 do 3000 zł, a okres obowiązywania umowy waha się od 7 dni do nawet 6 miesięcy. Po przejściu tego kroku poniżej wyświetlą się najważniejsze szczegóły dotyczące pożyczki. Zapoznasz się dzięki temu z tym, jaką wartość będzie miała planowana rata, jaka będzie wysokość prowizji i odsetek oraz ile dokładnie wynosić będzie kwota do spłaty. Ponadto poznasz dokładny termin spłaty, a także RRSO.

Następny etap to złożenie wniosku online. W tym celu potrzebny jest wyłącznie dowód osobisty oraz kilka najważniejszych informacji zawierających m.in. dane kontaktowe czy numer rachunku bankowego. Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól i zaakceptowaniu zgód Twój wniosek jest gotowy.

Zwieńczeniem operacji jest akceptacja wniosku poprzedzona oceną zdolności kredytowej, a także analizą bezpieczeństwa. To wymagana procedura, dzięki której pożyczkodawca m.in. ma pewność, że pożyczka na raty online trafi do osoby legitymującej się podanymi danymi osobowymi. Bez obaw, cała analiza jest naprawdę krótka, a pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet po zaledwie 15 minutach od złożenia wniosku.

Najczęściej zadawane pytania

Pierwsze spotkanie z pożyczką na raty online może generować kilka często pojawiających się wśród Klientów pytań. Jednym z podstawowych jest to, w jakiej formie Feniko dostarcza decyzję na temat rozpatrzonego wniosku. Taką informację otrzymasz za pośrednictwem wiadomości e-mail i SMS. Wiadomość widnieje również na stronie internetowej w zabezpieczonym hasłem Panelu Klienta.

Możesz się również zastanawiać, gdzie znajdują się szczegóły pożyczki oraz umowa. Informacje te dostępne są w indywidualnym Panelu Klienta, który uruchamiany jest tuż po złożeniu wniosku. Dzięki Panelowi Klienta masz także dostęp do harmonogramu spłaty, który umożliwia lepszą kontrolę nad Twoimi finansami.

Zobacz także:

Jak zorganizować wakacje marzeń bez nadmiernego obciążenia portfela?
4 września 2023
Od czasu do czasu każdemu należy się wypoczynek. To normalne, że...
Gotówka online do 4000 zł - spełnij swoje pilne potrzeby finansowe z Feniko
4 września 2023
W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy pilnie potrzebujemy dodatkowych środków finansowych....
Pożyczka 500 zł w internecie
3 lutego 2023
Koniec miesiąca to czas, kiedy nasz budżet powoli się wyczerpuje. Wtedy...