Windykacja należności – na czym polega windykacja długów? - Feniko.pl

Blog

Windykacja należności – na czym polega windykacja długów?
Porady
16 września 2021

Windykacja należności – na czym polega windykacja długów?

Na czym polega windykacja długów?

Windykacja należności, to nic innego jak odzyskiwanie własności (np. konkretnej sumy pieniędzy) za pomocą określonych w przepisach praw środków. Celem windykacji jest zmotywowanie dłużnika do spłacenia długów wierzycielowi. 

W zależności od sposobu postępowanie wierzyciela z dłużnikiem można wyróżnić dwa rodzaje windykacji należności: 

  • Windykację miękką, która obejmuje łagodne formy odzyskania długów. Zazwyczaj taki proces przebiega za pomocą wysyłania wiadomości, maili, telefonów do dłużnika lub pisma z wezwaniem do zapłaty.
  • Windykacja twarda, to proces, który rozpoczyna się w momencie kiedy windykacja miękka nie przyniosła zamierzonych efektów — dług nie został odzyskany. Ten rodzaj windykacji jest skuteczny, w momencie kiedy dłużnik nie ma możliwości spłaty długu lub nie wykazuje chęci do współpracy. W takiej sytuacji działania, jakie się podejmuje to m.in. wpisanie dłużnika do rejestru dłużników, postępowanie sądowe lub komornicze.

Jak w ogóle powstaje windykacja? W momencie powstania długu, zanim dojdzie do zobowiązania, dobrze skorzystać z usługi monitoringu, który przypomni Ci o terminie spłaty należności, wyśle numer konta na adres e-mail, czy poprzez wiadomość SMS. Jeśli jednak sytuacja jest bardziej skomplikowana warto skorzystać z windykacji polubownej, która zaoszczędzi Ci wiele stresu, jakim są postępowania sądowe czy komornicze.

Jak zapobiec windykacji? 

W sytuacji kiedy pojawi się windykacja długów, a nasze oszczędności nie są wystarczające, warto zastanowić się nad pożyczką online. Jest to bezpieczne rozwiązanie, które wspomoże nasz budżet. Samą pożyczkę możemy rozłożyć na raty nawet do 6 miesięcy, tak aby w spokoju przejść proces windykacji. Pożyczkę możesz wziąć używając swojego telefonu lub laptopa, a wypełnienie formalności trwa zaledwie kilka minut. W Feniko.pl pożyczka 2000 zł to jasne i przejrzyste warunki umowy. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy przy użyciu swojego dowodu osobistego. Martwisz się ukrytymi kosztami? Już na wstępie zostaną Ci przedstawione koszty pożyczki, wysokość RRSO, czy terminy spłaty, które możesz monitorować w Panelu Klienta. Po pozytywnej weryfikacji na Twoim koncie pojawią się pieniądze, które możesz przeznaczyć na Twoje potrzeby. 

Problemy finansowe to sytuacja, w której martwimy się o pozyskanie środków do spłaty należności. Warto w takich sytuacjach skorzystać z bezpiecznego rozwiązania, jakim są pożyczki internetowe, które zasilą nasz budżet i pozwolą pozbyć się pieniężnych zobowiązań.

Zobacz także:

Szybka pożyczka 3000 zł - sprawdź jak szybko może być na Twoim koncie!
24 września 2021
Awaria samochodu, wyjazd na wakacje, krótkoterminowa inwestycja, a może zwyczajnie nadarzająca...
Pożyczka 2000 - o czym musisz wiedzieć?
5 maja 2021
Niespodziewane wydatki mogą Cię zaskoczyć w każdym momencie. Często są to...
Pożyczka 300 zł bez zaświadczeń - czy to możliwe?
6 sierpnia 2020
Często zdarza się, że nagle zaskakuje nas nieprzewidziany wydatek. Zepsuta pralka,...