Koszt pożyczki - co składa się na kredyt i jego finalną cenę? - Feniko.pl

Blog

Koszt pożyczki - co składa się na kredyt i jego finalną cenę?
Porady
2 lutego 2022

Koszt pożyczki - co składa się na kredyt i jego finalną cenę?

Wiele podmiotów z branży pożyczkowej oferuje swoim Klientom pożyczki online lub tradycyjne, o możliwie najniższych kosztach. Zerowe oprocentowanie, brak prowizji, minimalne odsetki — takie stwierdzenia najczęściej padają w komunikatach reklamowych. Aby w pełni świadomie skorzystać z pożyczki, warto zapoznać się ze wszystkimi aspektami składającymi się na jej koszt i kształtującymi wysokość pojedynczej raty, a także co najważniejsze — całkowitą kwotę spłaty.

Koszt pożyczki a wysokość raty

Podstawę do naliczenia kosztów pożyczki stanowi jej kapitał. Od podstawowej sumy naliczane są koszty, takie jak odsetki oraz prowizja. Na wysokość raty wpływają więc:

  • wysokość pożyczonej kwoty,
  • koszt prowizji,
  • wysokość oprocentowania.

Przed zawarciem umowy pożyczki należy zapoznać się ze wszystkimi szczegółami określającymi wysokość kwoty do spłaty. W Feniko dbamy o transparentność i z tego powodu wszystkie aspekty pożyczki online widoczne są w formularzu na stronie internetowej. Dzięki temu Klient poinformowany jest o:

  • wybranej kwocie pożyczki,
  • terminie spłaty,
  • wysokości prowizji,
  • planowanych odsetkach.

To wszystko pozwala także na określenie i przedstawienie, jaka będzie wartość planowanej raty oraz ile wynosi całkowita kwota spłaty. Szczegółowo na temat tego,  z czego wynika koszt pożyczki pisaliśmy na naszym blogu!

Dodatkowym udogodnieniem dla każdego Klienta jest możliwość zapoznania się z wysokością RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest określana przez ustawodawcę jako: „całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym”. Jest to więc wskaźnik umożliwiający wybór najkorzystniejszej z ofert pożyczki, porównując, jaki jest roczny koszt takiego zobowiązania właśnie na podstawie RRSO. Z wysokością tego wskaźnika również zapoznasz się w formularzu na stronie internetowej.

Należy uwzględnić, że RRSO jest wskaźnikiem porównawczym i może nie odzwierciedlać wszystkich kosztów pożyczki. Zanim szybka pożyczka trafi na Twoje konto, zapoznaj się dokładnie ze wszystkimi wymienionymi aspektami wpływającymi na całkowity koszt pożyczki. Pożyczanie może być szybkie i wygodne, ale musi pozostać przy tym odpowiedzialne.

Potrzebujesz szybkiej pożyczki online?

Zobacz także:

Gotówka przez internet - zalety i wady pożyczek online
15 czerwca 2023
Zaciąganie pożyczek przez internet stało się coraz bardziej popularne w Polsce,...
Bank odrzucił Twój wniosek kredytowy. Sprawdź co robić!
8 kwietnia 2022
Pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego jest sumą wielu czynników. Z tego powodu...
Stopy procentowe - jak wpływają na raty kredytu i pożyczki?
17 sierpnia 2022
Rada Polityki Pieniężnej od października regularnie podnosi poziom stóp procentowych. Wiele...