3 zasady jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę - Feniko.pl

Blog

3 zasady jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę
Porady
15 lipca 2022

3 zasady jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę

Jak sprawdzić parabank, kredytodawcę, instytucję pożyczkową? Takie pytania często pojawiają się wśród osób rozważających skorzystanie z pożyczki online czy kredytu. Służymy pomocą i prezentujemy kilka prostych zasad, według których w prosty sposób można rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę. Przeczytaj i korzystaj wyłącznie z usług godnych zaufania instytucji pożyczkowych.

3 zasady jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę

  1. Jasne warunki umowy
    Pierwszym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę, są przejrzyste warunki umowy. Ukrywanie szczegółów pożyczki online, czy niezamieszczanie wszystkich informacji w ofercie może być czynnikiem alarmującym. Jeśli pożyczkodawca od początku do końca procesu jest transparentny i w jasny sposób przedstawia warunki umowy, jest to pierwszy krok do zbudowania jego rzetelności.
  2. Elastyczne zasady spłaty
    Jedni potrzebują pieniędzy na już, a za kilka dni są w stanie zwrócić całą kwotę. Innych zadowala wyłącznie pożyczka ratalna z kilkumiesięcznym okresem spłaty. Dostosowanie wysokości pożyczki online oraz terminu jej spłaty np. do dnia wypłaty to udogodnienie umożliwiające nie tylko na wygodniejsze korzystanie z usługi. Takie rozwiązanie pozwala również zaoszczędzić, ponieważ w przypadku krótszego terminu całkowita kwota do spłaty może być niższa.
  3. Zarejestrowana działalność 
    Każdy rzetelny pożyczkodawca zgodnie z obowiązującymi przepisami musi zarejestrować swoją działalność. Podmiot taki widnieje w RIP, czyli Rejestrze Instytucji Pożyczkowych. Jest to zbiór wszystkich pożyczkodawców, do którego wgląd jest możliwy za pośrednictwem strony Komisji Nadzoru Finansowego. W rejestrze znajdują się wszystkie najważniejsze informacje takie jak: pełna nazwa, KRS, NIP czy adres. Jeśli zastanawiasz się jak sprawdzić parabank lub inną instytucję kredytową to wpis we wspomnianym rejestrze jest pierwszym krokiem do zweryfikowania jej działalności.

Pożyczki online w Feniko

Feniko stosuje się do wymagań stawianych przez ustawodawcę oraz dobrych praktyk rynkowych. W ofercie znajdują się takie opcje jak pożyczka 300 zł czy pożyczka 500 zł. Niezależnie od kwoty możesz dowolnie dobrać dogodny okres spłaty, a cały proces jest realizowany w pełni przy pomocy strony internetowej. Ponadto pożyczka na Twoim koncie może znaleźć się nawet po zaledwie 15 minutach od złożenia wniosku!

Szukasz rzetelnego pożyczkodawcy? W Feniko dbamy o Twoje bezpieczeństwo i wygodę. Przekonaj się osobiście!

Zobacz także:

Jak obliczyć raty pożyczki?
30 grudnia 2021
Finanse to bardzo często temat tabu wśród znajomych czy rodziny. Nie...
Pożyczka pozabankowa - wady i zalety
7 czerwca 2022
Pożyczka pozabankowa to rodzaj usługi finansowej realizowanej przez podmioty niebędące tradycyjnymi...
Co powinna zawierać umowa pożyczki?
30 grudnia 2021
Umowa pożyczki to niezwykle ważny dokument, jeśli zamierzasz zwiększyć swoje możliwości...