3 zasady jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę - Feniko.pl

Blog

3 zasady jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę
Porady
15 lipca 2022

3 zasady jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę

Jak sprawdzić parabank, kredytodawcę, instytucję pożyczkową? Takie pytania często pojawiają się wśród osób rozważających skorzystanie z pożyczki online czy kredytu. Służymy pomocą i prezentujemy kilka prostych zasad, według których w prosty sposób można rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę. Przeczytaj i korzystaj wyłącznie z usług godnych zaufania instytucji pożyczkowych.

3 zasady jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę

  1. Jasne warunki umowy
    Pierwszym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę, są przejrzyste warunki umowy. Ukrywanie szczegółów pożyczki online, czy niezamieszczanie wszystkich informacji w ofercie może być czynnikiem alarmującym. Jeśli pożyczkodawca od początku do końca procesu jest transparentny i w jasny sposób przedstawia warunki umowy, jest to pierwszy krok do zbudowania jego rzetelności.
  2. Elastyczne zasady spłaty
    Jedni potrzebują pieniędzy na już, a za kilka dni są w stanie zwrócić całą kwotę. Innych zadowala wyłącznie pożyczka ratalna z kilkumiesięcznym okresem spłaty. Dostosowanie wysokości pożyczki online oraz terminu jej spłaty np. do dnia wypłaty to udogodnienie umożliwiające nie tylko na wygodniejsze korzystanie z usługi. Takie rozwiązanie pozwala również zaoszczędzić, ponieważ w przypadku krótszego terminu całkowita kwota do spłaty może być niższa.
  3. Zarejestrowana działalność 
    Każdy rzetelny pożyczkodawca zgodnie z obowiązującymi przepisami musi zarejestrować swoją działalność. Podmiot taki widnieje w RIP, czyli Rejestrze Instytucji Pożyczkowych. Jest to zbiór wszystkich pożyczkodawców, do którego wgląd jest możliwy za pośrednictwem strony Komisji Nadzoru Finansowego. W rejestrze znajdują się wszystkie najważniejsze informacje takie jak: pełna nazwa, KRS, NIP czy adres. Jeśli zastanawiasz się jak sprawdzić parabank lub inną instytucję kredytową to wpis we wspomnianym rejestrze jest pierwszym krokiem do zweryfikowania jej działalności.

Pożyczki online w Feniko

Feniko stosuje się do wymagań stawianych przez ustawodawcę oraz dobrych praktyk rynkowych. W ofercie znajdują się takie opcje jak pożyczka 300 zł czy pożyczka 500 zł. Niezależnie od kwoty możesz dowolnie dobrać dogodny okres spłaty, a cały proces jest realizowany w pełni przy pomocy strony internetowej. Ponadto pożyczka na Twoim koncie może znaleźć się nawet po zaledwie 15 minutach od złożenia wniosku!

Szukasz rzetelnego pożyczkodawcy? W Feniko dbamy o Twoje bezpieczeństwo i wygodę. Przekonaj się osobiście!

Zobacz także:

Pozyskanie gotówki przez internet - wygoda i oszczędność czasu
4 września 2023
W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia staje się coraz szybsze, a...
Co zrobić gdy ktoś weźmie pożyczkę na Twoje dane
3 listopada 2023
Wyłudzenia pożyczek online stały się niestety coraz bardziej powszechne. Oszuści wykorzystują...
Czym jest podatek progresywny?
8 kwietnia 2022
Z definicji „podatek progresywny” to taka metoda obliczania stawki podatkowej, w...