Czy warto brać pożyczkę na wakacje? - Feniko.pl

Blog

Czy warto brać pożyczkę na wakacje?
Porady
26 kwietnia 2022

Czy warto brać pożyczkę na wakacje?

Wiosenna pogoda zwiastuje zbliżający się sezon wakacyjny. Samochodowa wycieczka po kraju, letni wypoczynek w tropikach, czy weekendowy wypad do jednej z europejskich stolic — niezależnie od Twoich planów, niewątpliwie nadszedł już czas na krótki lub dłuższy urlop. Co jednak jeśli Twój budżet domowy nie pozwala na nagły wydatek? Czy oznacza to koniec marzeń o bajecznych wakacjach?

Czy pożyczka na wakacje to dobry pomysł?

Nie pozwól, by stan Twojego konta pozbawił Cię niezapomnianych wspomnień. Łap okazję i ruszaj w drogę dzięki krótkoterminowej pożyczce online. Pewnie zastanawiasz się, czy zapożyczanie z tak błahego z pozoru powodu jak wakacje to dobry pomysł? Pożyczki online z roku na rok stają się popularniejszym sposobem na poszerzanie swoich możliwości finansowych. Co ciekawe rozwiązanie to z biegiem czasu coraz mocniej wypiera z rynku karty kredytowe. Dla porównania w ciągu ostatniego roku z rynku zniknęło ponad 300 tys. kart kredytowych, w tym samym czasie instytucje pożyczkowe udzieliły 276 tys. pożyczek nowym Klientom. Więcej informacji na ten temat znajdziesz we wpisie na naszym blogu - „Czy darmowe pożyczki wypierają karty kredytowe?

Popularność pożyczek pokazuje, że bez względu na powód skorzystania z oferty — pożyczki przestały być koniecznością, a stały się opcją zwiększającą finansowe możliwości. Przed podjęciem ostatecznej decyzji pamiętaj jednak, by rozwiązanie to nie stało się sposobem na spłatę poprzednich zadłużeń. Oferta skierowana jest do wszystkich osób potrzebujących dodatkowej gotówki w wysokości od 300 do 3000 zł. Okres obowiązywania umowy, w zależności od Twoich potrzeb może wynosić od 7 dni do nawet 6 miesięcy. Wystarczy dostęp do internetu i dowód osobisty, a cały proces oceny zdolności kredytowej może zająć zaledwie 15 minut.

Pożyczka na 60 dni

Jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań jest pożyczka na 60 dni. Największą zaletą jest możliwość skorzystania ze wspomnianej oferty bez konieczności ponoszenia kosztów. W przypadku założenia konta przysługuje Ci możliwość wzięcia pożyczki za zero. Dzięki temu po 60 dniach od wzięcia pożyczki zwracasz wyłącznie pożyczoną kwotę — bez prowizji, bez odsetek i bez żadnych kosztów!

Korzystasz z pożyczki pierwszy raz? Sprawdź praktyczne rady dla początkujących.

Zobacz także:

Pożyczka na wkład własny – jak zdobyć pieniądze na mieszkanie
7 czerwca 2022
Zdolność kredytowa to niejedyny aspekt umożliwiający skorzystanie z dodatkowego finansowania. W...
Kradzież tożsamości — na co zwracać uwagę?
17 sierpnia 2022
Kradzież tożsamości jest nielegalnym wykorzystaniem danych osobowych ofiary przez oszusta. Dzięki...
Budżet domowy - jak o niego dbać?
2 lutego 2022
Zanim zaczniesz wdrażać w życie ambitne plany kontroli swojego domowego budżetu,...