Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? Najlepsze sposoby na uzyskanie pożyczki lub kredytu - Feniko.pl

Blog

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? Najlepsze sposoby na uzyskanie pożyczki lub kredytu
Porady
15 marca 2023

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? Najlepsze sposoby na uzyskanie pożyczki lub kredytu

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? Co może wpłynąć na możliwość wzięcia kredytu i jak zdolność kredytowa wpływa na możliwość wzięcia pożyczki online. W poniższym tekście zawarliśmy kilka praktycznych porad.

Na zdolność kredytową wpływa kilka podstawowych aspektów. Oto najważniejsze z nich:

Forma zatrudnienia i dochody

Pierwszym aspektem branym pod uwagę przy okazji oceny zdolności kredytowej jest wysokość stałych dochodów oraz forma zatrudnienia. Wgląd w wysokość dochodu daje możliwość oszacowania, jak duże koszty stałe może ponosić kredytobiorca. Z tego powodu, choć nie ma przeciwwskazań do udzielenia kredytu osobie zatrudnionej np. na umowę zlecenie, banki biorą pod uwagę stałość zatrudnienia jako jeden z czynników.

W przypadku pożyczki online forma zatrudnienia oraz wysokość dochodów nie jest najistotniejszym czynnikiem. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz wziąć pożyczkę, po prostu wypełnij wniosek, a o decyzji zostaniesz poinformowany mailowo lub poprzez wiadomość SMS. Więcej o tym, jaki wpływ na możliwość wzięcia pożyczki ma rodzaj zatrudnienia, przeczytasz we wpisie: „Jak wziąć pożyczkę przy umowie zlecenie lub umowie o dzieło?

Wydatki

Zarobki to jedynie pierwsza część oceny zdolności kredytowej. Banki zwracają również uwagę na stałe wydatki ponoszone przez potencjalnego kredytobiorcę. W tym wypadku szczególną uwagę zwraca się na dotychczasowe zobowiązania finansowe jak np. obecnie spłacane kredyty lub pożyczki.

Historia kredytowa

Jeśli o dotychczasowych kredytach mowa — kolejnym czynnikiem wpływającym na zdolność kredytową jest historia kredytowa. Jest to nic innego jak pewna ewidencja tego, jak w przeszłości wyglądały spłaty osoby ubiegającej się o kredyt. Jak dbać o historię kredytową? Wpływ na to ma częstotliwość korzystania z pożyczek, kredytów czy krat kredytowych, terminowość spłat czy przypadki windykacji lub ich brak oraz wiele innych czynników.

Okres spłaty i kwota kredytu

Tym, co istotnie może wpłynąć na zdolność kredytową, są same szczegóły kredytu. Wysoka kwota do spłaty czy krótki okres mogą wpłynąć na wysokość raty. Zbyt drogi koszt pojedynczej raty może nie zostać przyjęty przez bank, a ten zasugeruje kredytobiorcy wydłużenie okresu spłaty czy obniżenie kwoty. 

Pożyczka online może być również dostosowana do Twoich obecnych możliwości. Możesz dogodnie określić wysokość pożyczki od 300 zł do nawet 4000 zł na okres od 7 dni do 2 miesięcy. 

Szukasz porad finansowych? A może interesują Cię szczegóły dotyczące pożyczek online? Zapraszamy na naszego bloga!

Zobacz także:

Pożyczka po świętach? Sprawdź Feniko.pl
5 maja 2021
Święta mają to do siebie, że szybko mijają. Dla większości z...
Czym różni się pożyczka gotówkowa od kredytu odnawialnego z limitem
15 marca 2023
Pożyczka gotówkowa i kredyt odnawialny z limitem są dwoma różnymi rodzajami...
Jak uzyskać szybką pożyczkę przez internet?
15 marca 2023
Szybka pożyczka przez internet to dla wielu osób sposób na błyskawiczne...