Pożyczka pozabankowa - wady i zalety - Feniko.pl

Blog

Pożyczka pozabankowa - wady i zalety
Porady
7 czerwca 2022

Pożyczka pozabankowa - wady i zalety

Pożyczka pozabankowa to rodzaj usługi finansowej realizowanej przez podmioty niebędące tradycyjnymi bankami, ale uprawnione do udzielania pożyczek. Każdy pożyczkodawca musi być zarejestrowany w Rejestrze Pośredników Kredytowych i Instytucji Pożyczkowych oraz przestrzegać przepisów określonych w ustawach, a także przez KNF. Ten rodzaj pożyczek jest więc równie dobrze uregulowany co w przypadku kredytów bankowych. Jakie są zatem wady i zalety pożyczek pozabankowych?

Pożyczka pozabankowa — plusy i minusy

W zależności od postrzegania i potrzeb danego Klienta to, co dla jednych jest wadą, dla innych może być zaletą i odwrotnie. Oto kilka takich przykładów.

Minusy:

  • Krótki okres spłaty — pożyczki pozabankowe zazwyczaj udzielane są na czas od kilku dni do paru miesięcy. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku nagłej potrzeby, ale dla osób wymagających więcej czasu na spłatę może to być pewien minus.
  • Niska kwota maksymalna — górna granica pożyczki dostępnej w usługach pozabankowych nie przekracza zazwyczaj kilku tysięcy. W Feniko maksymalna wartość to pożyczka 3000 zł.

Plusy:

  • Wygodne wnioskowanie przez internet — cały proces starania się o dodatkowe finansowanie odbywa się online. Od wyboru kwoty i okresu spłaty, przez złożenie wniosku aż po przelew na konto bankowe i informację przekazaną mailem lub esemesem.
  • Krótki czas oczekiwania na pożyczkę — ocena zdolności kredytowej i analiza bezpieczeństwa to coś, co może wydawać się czasochłonne, ale nie musi takie być. W Feniko pożyczka na Twoim koncie może znaleźć się już po 15 minutach od złożenia wniosku.
  • Bezpieczeństwo — każdy wniosek pożyczkowy przechodzi analizę bezpieczeństwa mającą na celu zabezpieczyć pożyczkobiorcę. Ponadto powszechne podwyżki stóp procentowych zaledwie w minimalnym stopniu wpływają na kształtowanie się raty.
  • Przejrzyste warunki — wszystkie szczegóły począwszy od kwoty i okresu spłaty, przez prowizję oraz odsetki, aż po wysokość raty i całkowitą kwotę spłaty, są jasno określone przed zawarciem umowy.

Poza pożyczkami bankowymi oraz pozabankowymi niektórzy decydują się na tzw. pożyczki społecznościowe lub pożyczki rodzinne. Więcej o tym pierwszym zjawisku możesz dowiedzieć się z tekstu na naszym blogu — „Czym jest pożyczka społecznościowa?

Szybka pożyczka przez internet

Chcesz w bezpieczny i wygodny sposób zwiększyć możliwości swojego domowego budżetu? Szybka pożyczka przez internet to dobry sposób, żeby tego dokonać. 

Zobacz także:

Jak spłacić pożyczkę przez internet? Praktyczny poradnik
4 września 2023
Wzięcie pożyczki przez internet stało się coraz popularniejsze i wygodniejsze. Dzięki...
RRSO a całkowity koszt pożyczki
11 grudnia 2023
Kiedy zastanawiamy się nad wzięciem pożyczki, jednym z kluczowych wskaźników, na...
3 cechy najlepszej szybkiej pożyczki
4 czerwca 2021
Zastanawiasz się jaka powinna być szybka pożyczka internetowa? Najważniejszymi cechami, są...