Pożyczka pozabankowa - wady i zalety - Feniko.pl

Blog

Pożyczka pozabankowa - wady i zalety
Porady
7 czerwca 2022

Pożyczka pozabankowa - wady i zalety

Pożyczka pozabankowa to rodzaj usługi finansowej realizowanej przez podmioty niebędące tradycyjnymi bankami, ale uprawnione do udzielania pożyczek. Każdy pożyczkodawca musi być zarejestrowany w Rejestrze Pośredników Kredytowych i Instytucji Pożyczkowych oraz przestrzegać przepisów określonych w ustawach, a także przez KNF. Ten rodzaj pożyczek jest więc równie dobrze uregulowany co w przypadku kredytów bankowych. Jakie są zatem wady i zalety pożyczek pozabankowych?

Pożyczka pozabankowa — plusy i minusy

W zależności od postrzegania i potrzeb danego Klienta to, co dla jednych jest wadą, dla innych może być zaletą i odwrotnie. Oto kilka takich przykładów.

Minusy:

  • Krótki okres spłaty — pożyczki pozabankowe zazwyczaj udzielane są na czas od kilku dni do paru miesięcy. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku nagłej potrzeby, ale dla osób wymagających więcej czasu na spłatę może to być pewien minus.
  • Niska kwota maksymalna — górna granica pożyczki dostępnej w usługach pozabankowych nie przekracza zazwyczaj kilku tysięcy. W Feniko maksymalna wartość to pożyczka 3000 zł.

Plusy:

  • Wygodne wnioskowanie przez internet — cały proces starania się o dodatkowe finansowanie odbywa się online. Od wyboru kwoty i okresu spłaty, przez złożenie wniosku aż po przelew na konto bankowe i informację przekazaną mailem lub esemesem.
  • Krótki czas oczekiwania na pożyczkę — ocena zdolności kredytowej i analiza bezpieczeństwa to coś, co może wydawać się czasochłonne, ale nie musi takie być. W Feniko pożyczka na Twoim koncie może znaleźć się już po 15 minutach od złożenia wniosku.
  • Bezpieczeństwo — każdy wniosek pożyczkowy przechodzi analizę bezpieczeństwa mającą na celu zabezpieczyć pożyczkobiorcę. Ponadto powszechne podwyżki stóp procentowych zaledwie w minimalnym stopniu wpływają na kształtowanie się raty.
  • Przejrzyste warunki — wszystkie szczegóły począwszy od kwoty i okresu spłaty, przez prowizję oraz odsetki, aż po wysokość raty i całkowitą kwotę spłaty, są jasno określone przed zawarciem umowy.

Poza pożyczkami bankowymi oraz pozabankowymi niektórzy decydują się na tzw. pożyczki społecznościowe lub pożyczki rodzinne. Więcej o tym pierwszym zjawisku możesz dowiedzieć się z tekstu na naszym blogu — „Czym jest pożyczka społecznościowa?

Szybka pożyczka przez internet

Chcesz w bezpieczny i wygodny sposób zwiększyć możliwości swojego domowego budżetu? Szybka pożyczka przez internet to dobry sposób, żeby tego dokonać. 

Zobacz także:

Bezpiecznie, szybko i online
29 października 2021
Pożyczka online jest niewątpliwie szybkim sposobem na zwiększenie możliwości finansowych, ale...
Kto płaci podatek od pożyczki?
30 grudnia 2021
Podatki to niezbyt lubiany przez nas wszystkich temat, ale czasem zmuszeni...
Gdzie łatwo dostać chwilówkę?
8 września 2022
Remont mieszkania, zepsuty samochód, czy choroba. To sytuacje, w których gotówka...