Czym różni się pożyczka gotówkowa od kredytu odnawialnego z limitem - Feniko.pl

Blog

Czym różni się pożyczka gotówkowa od kredytu odnawialnego z limitem
Porady
15 marca 2023

Czym różni się pożyczka gotówkowa od kredytu odnawialnego z limitem

Pożyczka gotówkowa i kredyt odnawialny z limitem są dwoma różnymi rodzajami produktów finansowych, które oferują dostęp do środków finansowych, ale różnią się w wielu aspektach. Oto kilka głównych różnic między tymi dwoma rozwiązaniami.

Rodzaj zobowiązania

Pożyczka gotówkowa jest zobowiązaniem, w ramach którego pożyczkodawca udziela pożyczkobiorcy określonej kwoty pieniędzy na wybrany okres, zwykle z ustalonym oprocentowaniem i kosztami. Pożyczka online ta musi być spłacona w określonym terminie.

Kredyt odnawialny z limitem jest linią kredytową, która udostępnia pożyczkobiorcy określoną kwotę środków finansowych, którą można wykorzystać według potrzeb. Pożyczkobiorca może wypłacać środki z kredytu według potrzeb, a spłata odbywa się poprzez wpłacanie rat w określonych terminach.

Okres kredytowania

Pożyczka gotówkowa zwykle ma krótszy okres kredytowania do kilku miesięcy, w zależności od ustaleń między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Kredyt odnawialny z limitem jest udzielany na dłuższy okres i może być odnawiany bez konieczności składania kolejnego wniosku. Zwykle jest udzielany na okres kilku lat.

Koszty

Pożyczka online ma zwykle niższe koszty niż kredyt odnawialny z limitem. Koszty pożyczki zwykle są jednorazowe i zawarte w umowie pożyczki. Kredyt odnawialny z limitem ma zwykle wyższe koszty niż pożyczka gotówkowa. Oprocentowanie kredytu odnawialnego jest zwykle zmienne, a koszty zwykle są naliczane w zależności od wykorzystanej kwoty i czasu korzystania z kredytu.

Spłata

Pożyczka gotówkowa musi być spłacona w określonych ratach, zwykle co miesiąc. Pożyczkobiorca musi dokonać spłaty pożyczki w określonych terminach, a brak spłaty może prowadzić do sankcji finansowych. Kredyt odnawialny z limitem ma elastyczne warunki spłaty, zwykle z umówionym minimalnym miesięcznym zwrotem. 

Pożyczka online jest, jak widać zupełnie inną formą finansowania od kredytu odnawialnego z limitem. Wybierz finansowanie odpowiednie do Twoich potrzeb. A jeśli zastanawiasz się jak wziąć pożyczkę przy umowie zlecenie lub umowie o dzieło? Chcesz dowiedzieć się, czym jest pożyczka rodzinna i jak się do niej przygotować? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na naszym blogu.

Zobacz także:

Nieuczciwa konkurencja? Sprawdź gdzie ją zgłosić
15 lipca 2022
Przedsiębiorca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej może popełnić czyn nieuczciwej konkurencji....
Jak wziąć pożyczkę przez internet i o czym należy pamiętać?
8 października 2020
Coraz częściej korzystamy z zakupów online. Tym samym oszczędzamy nasz cenny...
Pozyskanie gotówki przez internet - wygoda i oszczędność czasu
4 września 2023
W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia staje się coraz szybsze, a...