Blog o bezpiecznym pożyczaniu w sieci - Feniko.pl

Blog o bezpiecznym pożyczaniu w sieci

Czy płatności online zastąpią gotówkę?
Porady
23 lutego 2022
Większość punktów handlowych i usługowych w naszym kraju posiada terminale płatnicze, a możliwości płatności za ich pośrednictwem mnożą się na naszych oczach. Karta, telefon, smartwatch, kod BLIK i inne. W porównaniu z innymi nacjami, mieszkańcy naszego kraju chętnie korzystają z nowych form płatności, a pandemia jeszcze przyspieszyła ten trend. Do tego dochodzą przecież także zakupy online, usługi komunikacyjne, zamawianie jedzenia czy inne działania w internecie, za które coraz rzadziej płaci się gotówką, a czasem wręcz nie ma takiej możliwości.
Czy darmowe pożyczki wypierają karty kredytowe?
Porady, Niskie pożyczki online
23 lutego 2022
Często nie zdajemy sobie sprawy, że na nasze zakupowe nawyki dotyczące preferowanego rodzaju płatności ma wpływ wiele czynników, takich jak: wiek, płeć, sytuacja finansowa czy nawet poglądy. Jedną z ważniejszych zmiennych stanowi także miejsce zamieszkania i to nie tylko w kontekście porównania mieszkańców metropolii z osobami żyjącymi w mniejszych miejscowościach, ale także zestawienie obywateli różnych państw. Co ciekawe Polacy w takich porównaniach wypadają na niezwykle chętnych do korzystania z płatności bezgotówkowych. Mimo to karty kredytowe tracą na znaczeniu.
Czym jest WIBOR?
Porady
23 lutego 2022
Rynek finansowy to skomplikowana dziedzina, w której wielką rolę odgrywają wzajemne zależności pomiędzy bankami, instytucjami finansowymi oraz Klientami. Tak ważny system naczyń połączonych posiada wiele narzędzi i wskaźników ułatwiających jego kontrolę. Stopy procentowe, SWIFT, RRSO czy WIBOR. Dziś kilka słów właśnie o ostatnim z tych pojęć.
Jak obniżyć ratę kredytu hipotecznego?
Porady
23 lutego 2022
Opłaty mieszkaniowe w Polsce pochłaniają średnio 25% domowego budżetu — informuje Eurostat. W tych opłatach często zawiera się także rata kredytu, choć bywa, że nawet połowę miesięcznego wynagrodzenia pracujących członków rodziny pochłania właśnie kredyt hipoteczny. Gdy nasz portfel jest eksploatowany w aż takim stopniu, nietrudno o potknięcie. Niezależnie od powodów gorszej sytuacji finansowej, rozwiązaniem może być obniżenie raty kredytu hipotecznego. Jak tego dokonać?
Podatek od wynajmu - kto płaci?
Porady
2 lutego 2022
Najem mieszkania od dłuższego czasu jest jednym z najczęstszych sposobów zamieszkania, preferowanym szczególnie przez osoby młodsze. Z drugiej strony inwestycja w nieruchomości w celu ich wynajmu stanowi bardzo popularny sposób na uzyskanie dodatkowych dochodów. Należy jednak pamiętać, że tak pozyskane środki również podlegają odpowiedniemu opodatkowaniu.
Koszt pożyczki - co składa się na kredyt i jego finalną cenę?
Porady
2 lutego 2022
Wiele podmiotów z branży pożyczkowej oferuje swoim Klientom pożyczki online lub tradycyjne, o możliwie najniższych kosztach. Zerowe oprocentowanie, brak prowizji, minimalne odsetki — takie stwierdzenia najczęściej padają w komunikatach reklamowych. Aby w pełni świadomie skorzystać z pożyczki, warto zapoznać się ze wszystkimi aspektami składającymi się na jej koszt i kształtującymi wysokość pojedynczej raty, a także co najważniejsze — całkowitą kwotę spłaty.
Budżet domowy - jak o niego dbać?
Porady
2 lutego 2022
Zanim zaczniesz wdrażać w życie ambitne plany kontroli swojego domowego budżetu, warto zadać sobie pytanie, po co to wszystko? Oczywiście podstawowym powodem jest zapewne chęć oszczędzania i lepszej dbałości o kondycję domowego budżetu, ale warto w tym miejscu zastanowić się, jaki jest tego cel. Pojawienie się celu to nie przypadek. Specjaliści od zarządzania finansowego wskazują, że znalezienie odpowiedniego powodu, dla którego zaczniesz oszczędzanie, jest bardzo istotne. Regularne odkładanie pewnej sumy jest trudne, niezależnie od jej wysokości. Gasnący zapał, nagłe wydatki i brak konsekwencji stanowią główne zagrożenie.
Na co można wydać pieniądze z pożyczki
Porady
30 grudnia 2021
Odpowiedź na pytanie postawione w tytule jest prosta i oczywista. Pieniądze z pożyczki możesz wydać na wszystko, co tylko chcesz. Jak jednak wydać te pieniądze mądrze i jakie kwoty możesz pożyczyć oraz na jak długo? Te kwestie stanowią nieco większe wyzwanie. Jeśli chcesz podejść do tematu odpowiedzialnie, mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji.
Kto płaci podatek od pożyczki?
Porady
30 grudnia 2021
Podatki to niezbyt lubiany przez nas wszystkich temat, ale czasem zmuszeni jesteśmy do jego poruszania. W sferze pożyczkowej również jest kilka sytuacji, w których konieczne jest odprowadzenie podatku. Kto zobligowany jest do zapłacenia podatku od pożyczki? Kiedy można być zwolnionym z konieczności płacenia podatku? Oto kilka najważniejszych porad.
Jak obliczyć raty pożyczki?
Porady
30 grudnia 2021
Finanse to bardzo często temat tabu wśród znajomych czy rodziny. Nie rozmawiamy na ogół o własnych kredytach czy pożyczkach. W obliczu braku potrzebnych informacji poszukujemy ich zazwyczaj w innych miejscach. Jednym z trapiących pożyczkobiorców wątków są raty. Klienci zastanawiają się, co je kształtuje? Dlaczego ich wysokość jest taka, a nie inna? I w jaki sposób obliczyć raty pożyczki? Spieszymy z odpowiedziami.